ניקוי שטיחים

שטיחים בבית או במשרד תורמים רבות לנראות הכללית של החלל, בין אם משלבים אותם בחלל פתוח או בחדרים פנימיים בבית. השטיח הוא אלמנט מצוין כאשר ישנם ילדים קטנים בבית ותינוקות שמשחקים וזוחלים על הרצפה, כך ההוא מחמם את גופם ביחס לרצפה הקרה.

אך עם כל היופי והפרקטיקה של השטיחים, כל מי שמחזיק ברשותו שטיח יודע כי יש לתחזק אותו היטב, הן מבחינת ניקוי שבועי של השטיח והוצאת הלכלוך והאבק שיצטבר בו, והן מבחינת ניקוי יסודי של כתמים מהשטיח שיכולים להיווצר בו בשגרת היום יום.

 

ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים ביום יום, ניתן לבצע בכמה דרכים:

הדרך הפופולרית והקלה יותר היא דרך שואב אבק בעל עוצמת שאיבה חזקה, על ידי היפוך השטיח וניעורו חזק על הרצפה כדי להוציא את האבק והלכלוך או על יד שיטת "מקל סבתא" המוכרת לכולם עוד מהילדות.

 

ניקוי שטיחים

מה קורה אם נשפך משקה נוזלי על השטיח?

ניקוי שטיחים מקצועיהסיוט של כל מי שמחזיק ברשותו שטיח יקר ומעוצב – הוא שיישפך משקה נוזלי על השטיח, שאז די קשה להוריד את הכתם, מכיוון שברוב המקרים הכתם נספג בבד ויוצר כתם גדול וקשה להורדה. במקרים אלו אנשים ממהרים להביא מגבון לח, אך חשוב לדעת כי מגבון יוכל למרוח את הכתם ולא להוריד אותו.

 

לכן, במקרה זה חשוב להניח על הכתם סמרטוט לח או נייר סופג, לספוג את הכתם היטב ולאחר מכן לנקות עם מים. אך בכל מקרה שכזה, תמיד תוכלו להיעזר בחברות מקצועיות שמציעות ניקוי יסודי של שטיחים וברשותם את כל הכלים והחומרים הטובים ביותר להוריד את הכתמים הללו ביסודיות רבה.

 

חברות המתמחות עבור ניקוי שטיחים, מעניקות שירות הגעה עד לבית הלקוח, או שניתן להביא את השטיחים שברשותכם למכבסה של החברה, אך כמובן על פי הנוחות שלכם.

גם אם שטיח לא הוכתם, מידי פעם, לפחות אחת לחצי שנה – שנה, מומלץ להזמין חברה לניקוי שטיחים, על מנת שתנקה לכם ביסודיות את השטיח, שהרי עם הזמן מצטבר לכלוך רב בתחתית השטיח ויכול לגרום לריח לא נעים שלא ניתן להוציא אותו עם חומרי ניקוי ביתיים.