ניקוי השטיחים והספות לקראת חג הפסח

בין אם מקפידים על כשרות בחג הפסח ובין אם לא – נראה שעבור אנשים רבים התקופה שלפני חג הפסח היא הזדמנות מצוינת לביצוע ניקיון יסודי בכל הבית, ניקוי הכולל פעולות סידור, ארגון וניקוי שלא מבצעים בדרך כלל אלא רק פעם בכמה חודשים או פעם בשנה – לפני פסח.

ישנם מקומות רבים בכל רחבי הבית שלא מנקים אותם על בסיס שגרתי ושוטף ולפני פסח כדאי להתייחס גם אליהם. אנשים רבים מעידים שבמקומות שכאלה מוצאים כמויות גדולות של אבק ולכלוך שהצטברו.

הספות הם אחד המקומות האלה. יש בהן לא מעט מקומות שבהם יכול לכלוך רב להצטבר וניקוי רגיל לא מספיק כדי לסלק את כל הפירורים והחתיכות שחודרים אל תוך החריצים, בין הכריות או בצמוד לרגלי הספה. כאשר מסירים את הריפוד או מזיזים הצידה את הכריות מגלים לכלוך רב שלא מספיק לנקות אותו באמצעות סמרטוט או היד ויהיה צורך בהפעלת שואב אבק כדי לוודא שלא נשארות שאריות ומתקבל ניקיון יסודי מאד. לאחר ניקוי ספות שכזה תיראנה הספות ממש כמו חדשות.

ניקוי ספות

מה לגבי ניקוי השטיחים?

השטיחים בבית בדרך כלל עוברים ניקוי אחת לשבוע או לשבועיים עם שואב אבק או מטאטא ייעודי המתאים לשטיחים. תקופת הניקיונות לפני חג הפסח מזמנת הזדמנות מצוינת לבצע ניקוי שטיחים יסודי וישנן כמה דרכים לעשות זאת – הפיכת השטיח על צדו התחתון כדי להפיל חלקיקי אבק ולכלוך שחדרו לשכבות הפנימיות, רחיצת השטיח בשמפו או חומר ניקוי המיועד לשטיחים על פי הסוג שלו או העברתו אל איש מקצוע המומחה בניקוי שטיחים והוצאת הלכלוך שהצטבר בין השערות.

הספות והשטיחים לא זקוקים לניקוי יסודי ברמה כזאת על בסיס קבוע ויומיומי או שבועי לכן לפני חג הפסח ולקראת חגים אחרים כדאי להקדיש את הזמן הדרוש לניקוי יסודי, עמוק ומקיף כדי לקבל שטיחים וספות בעלי מראה חדש, מרענן ויפה. גם את הספות ניתן לרחוץ באמצעים מקצועיים ואין ספק שהתוצאה תהיה שווה גם את המחיר וגם את חוסר הנוחות הזמני שכרוכים בניקוי עצמו.

ניקוי שטיחים יסודי